Polpharma zmienia opakowania leków Rx

We współpracy z farmaceutami, Grupa Polpharma wdraża nowy system opakowań leków na receptę. Jego celem jest zwiększenie czytelności opakowań, minimalizacja ryzyka pomyłek przy wydawaniu leku, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta.

Projekt ujednolicenia i zmiany szaty graficznej opakowań rozpoczął się pod koniec 2016 roku. Obejmie wszystkie leki wydawane na receptę, oferowane przez spółki Grupy Polpharma na polskim i 20 zagranicznych rynkach. Jak zapewnia Ireneusz Martyniuk, wiceprezes zarządu Polpharmy, pierwsze leki w nowych, czytelniejszych opakowaniach będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

Na nowych opakowaniach pojawi się kolorowy pasek rozróżniający grupy terapeutyczne, co ułatwi katalogowanie leków w aptece. Dawka produktu zostanie zróżnicowana kolorem i dużym napisem (ułatwi to szybkie rozróżnienie dawek), informacje dotyczące nazwy, dawki i składu zostaną uwidocznione w trzech miejscach, by łatwiej było zidentyfikować szukany lek. Na froncie opakowania części produktów pojawią się piktogramy, informujące o ostrzeżeniach czy specyficznym podaniu (oko, ucho, nos, inhalacja).

Nowe opakowania, jak poinformowała Grupa Polpharma, były konsultowane z farmaceutami na każdym etapie projektu - od koncepcji poprzez ocenę kilkudziesięciu projektów, aż po fazę pilotażową, polegająca na obserwacji pracy z nowymi opakowaniami w wybranych aptekach kilku miast Polski. Badania uwzględniały sposób rozkładania opakowań na półkach i w szufladach, zmienność oświetlenia, a nawet charakter samej apteki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze