Grupa Sanofi na zakupach

Firma Bioverativ - specjalizująca się w produkcji leków dedykowanych pacjentom z hemofilią i innymi chorobami rzadkimi krwi - trafi do portfela grupy Sanofi. Wartość przejmowanej spółki oszacowano na 11,6 mld dolarów.

Dzięki przejęciu Bioverativ - amerykańskiego producenta leków sierocych - francuski koncern Sanofi wzmocni swoją obecność w segmencie leków stosowanych w chorobach rzadkich. Obecnie Bioverativ produkuje i sprzedaje dwa dwa produkty, które otrzymały zielone światło na rynku amerykańskim, kanadyjskim, japońskim oraz australijskim. W 2016 roku amerykańska spółka wygenerowała 847 mln dolarów z tytułu sprzedaży swoich produktów oraz 41 mln dolarów z tytułu opłat licencyjnych.

Jak podkreślił Olivier Brandicourt, dyrektor generalny Sanofi, transakcja wzmacnia obecność Sanofi w obszarze chorób rzadkich i tworzy platformę do rozwoju kolejnych molekuł stosowanych w chorobach rzadkich krwi. 

John Cox, dyrektor generalny Bioverati, podkreślił, że misją spółki jest nie tylko opracowywanie nowych molekuł, ale również tworzenie nowatorskich programów wsparcia dla pacjentów z chorobami rzadkimi krwi. Jego zdaniem połączenie się z Sanofi przyczyni si do szybszego poszerzenia dostępu pacjentów do wytwarzanych przez spółkę leków i pozwoli na rewolucję jakościową w życiu pacjentów z chorobami rzadkimi krwi na całym świecie.

Według szacunków do 2022 roku roczna sprzedaż leków stosowanych w chorobach rzadkich krwi wyniesie przeszło 10 mld dolarów, a liczba pacjentów zmagających się z problemem hemofilii wyniesienie przeszło 181 tys. osób i będzie rosnąć z 7-procentową dynamiką. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze