Prezes NRA wśród najbardziej wpływowych

Środowisko aptekarzy ma powody do dumy - mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, znalazła się na siódmym miejscu plebiscytu Listy Stu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w 2017 roku.

"Znalezienie się w tym wyjątkowym gronie, obok tak znamienitych osobowości, w gronie najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia – jest dla mnie wielkim zaszczytem. Nie kryję szczęścia, ale także satysfakcji i dumy z faktu, że moje zdanie, ale też zdanie 30 tysięcy polskich farmaceutów, jest ważne, doceniane i respektowane w środowisku"– powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska odbierając pamiątkowy dyplom z rąk Patrici Deyny, prezes Bonnier Business Polska, wydawcy Pulsu Medycyny i Pulsu Farmacji. W swoim wystąpieniu prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, podkreśliła, że polska farmacja jest w trakcie gruntownej przebudowy. "Za nami ciężka praca, ale przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Przeorganizowanie prawne rynku farmaceutycznego, które miało miejsce w ubiegłym roku, już dzisiaj daje pożądane rezultaty. To oznacza, że warto walczyć o wspólne dobro, warto mieć własne zdanie i warto mieć szacunek do zasad i etyki, tak bardzo potrzebnej w dzisiejszych czasach"– dodała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Szefowa NRA nie zapomniała również o osobach, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu środowiska aptekarskiego. "Dziękuję tym, którzy często mimo różnic zdań, popierali nasze działania i wierzyli we wspólny sukces, którego ostatecznym celem zawsze było i jest dobro polskiego pacjenta"– podkreśliła Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Na liście znalazł się również wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, mgr farm. Marek Tomków. W tegorocznej edycji rankingu uplasował się na 51 pozycji wśród najbardziej wpływowych w ochronie zdrowia.

"Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. To wyróżnienie traktuję jako ważny krok w kierunku dalszego umacniania pozytywnego wizerunku przedstawicieli naszego zawodu"– podkreślił Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Przypomnijmy, że od czterech lat jury zaproszone przez redakcję „Pulsu Medycyny” ocenia kandydatów związanych z systemem ochrony zdrowia. Więcej o plebiscycie i jego wynikach przeczytacie na www.listastu.pulsmedycyny.pl 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze