Sieć Euro-Apteka rośnie w siłę

Znana w Polsce sieć apteczna Euro-Apteka wchodzi na kolejny rynek. Tym razem na celowniku środkowoeuropejskiego potentata znalazła się Szwecja. W czwartek 8 lutego koncern sfinalizował przejęcie spółek Apoteksgruppen i Sverige Holding AB.

Transakcja pozwoli międzynarodowej sieci aptek objęcie blisko 9 proc. rynku dystrybucji detalicznej leków w Szwecji. Przejęte spółki Apoteksgruppen i Sverige Holding AB skupiają na terenie Szwecji 189 placówek aptecznych - zarówno swoich, jak i franczyzowych.

Wczoraj transakcja to jednak nie koniec przejęć Euro Apteki.  Spółka zapowiada bowiem, że do końca pierwszego kwartału 2018 roku chce sfinalizować przejęcie kolejnych 156 aptek należących do prywatnych inwestorów.  

Raimonda Kižienė, prezes zarządu spółki Euroapotheca podkreśliła, że wraz z obecnym zarządem Apoteksgruppen będzie dążyła do dalszego rozwoju sieci. "Pod koniec 2017 roku zdecydowaliśmy się na większą aktywność i zaczęliśmy szukać możliwości potencjalnych przejęć w krajach skandynawskich oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że mogliśmy podwoić nasz biznes w krótkim czasie i rozpocząć działalność na nowym dla nas rynku"- oceniła Raimonda Kižienė.

Spółka Euroapotheca w sześciu krajach prowadzi obecnie ponad 600 placówek aptecznych, których przychody szacowane są na 750 mln euro rocznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze