Wyroby medyczne czekają na e-zlecenia

Uczestnicy rynku medycznego z zadowoleniem przyjął informację o zakończeniu rządowych prac nad nowelizacją ustawy wprowadzającej e-receptę. Zdaniem Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed konieczna jest również informatyzacja zleceń na wyroby medyczne.

Przedstawiciele rynku wyrobów medycznych wskazują, że w przypadku produktów wydawanych na zlecenie - droga pacjenta związana z jego realizacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż w przypadku klasycznej recepty na leki refundowane. Dlatego też zdaniem Polmedu wdrożenie e-zlecenia istotnie ułatwiłoby nie tylko pracę lekarzom, ale przede wszystkim funkcjonowanie pacjentów, którzy obecnie każde papierowe zlecenie wydane przez lekarza specjalistę muszą potwierdzać w oddziale wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.   

"Kierunek zmian w służbie zdrowia powinien być wyznaczany przez innowacje. Wiążą się one nierozerwalnie z optymalizacją czasu i kosztów pracy. Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko skuteczniej i szybciej ratować zdrowie i życie pacjentów, lecz również usprawniać płynność działania systemu. E-recepty i e-zlecenia to rozwiązania, które systemowo zrewolucjonizują jakość opieki zdrowotnej w Polsce – komentuje Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Izby Polmed.

Zdaniem przedstawicieli organizacji polski system wymaga szybkiej i przemyślanej modernizacji, a takie rozwiązania jak e-recepta czy e-zlecenia mogą w prosty sposób usprawnić jej funkcjonowanie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze