Krzysztof Kopeć i Grzegorz Rychwalski pokierują PZPPF

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego wybrał nowe władze. Na stanowisko prezesa powołany został Krzysztof Kopeć- który dotychczas piastował funkcję wiceprezesa organizacji.

Nowy prezes PZPPF związany jest branżą farmaceutyczną od lat. W swojej karierze zajmował się takimi obszarami jak refundacja leków, prawo i postępowania administracyjne. Zajmował się zagadnieniami rynku medycznego w międzynarodowej Kancelarii Linklaters. Krzysztof Kopeć ma również szerokie doświadczenie w organach administracji publicznej - pełnił bowiem funkcję członka i sekretarza Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia,a także funkcję naczelnika Wydziału Refundacji i Cen w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji MZ. W swoim bogatym CV ma również pracę w Głównym Inspektoracie Sanitarnym oraz w grupie roboczej Competent Authorities on Pricing and Reimbursement (CAPR).

"Swoje doświadczenia chcę wykorzystać w pracy na rzecz polskich pacjentów i rozwoju naszej gospodarki. Związek, którym kieruję zrzesza działające w kraju firmy gwarantujące bezpieczeństwo lekowe Polakom i przyczyniające się do rozwoju przemysłu w Polsce. Będziemy zabiegać o takie kreowania prawa, które uwzględniając patriotyzm ekonomiczny zapewni naszym członkom stabilny rozwój umożliwiający im konkurowanie na globalnym rynku"– ocenił Krzysztof Kopeć nowy prezes PZPPF.

W zarządzie organizacji pozostanie również- Grzegorz Rychwalski, który swoje zawodowe szlify zdobywał również w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji. W swojej karierze był także attaché ds. produktów leczniczych i wyrobów medycznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli oraz zastępcą przewodniczącego Grupy Roboczej ds. farmaceutyków i wyrobów medycznych Rady Europejskiej. Doświadczenie w branży farmaceutycznej zdobywał również pracując dla Infarmy, jako manager ds. strategii, a także jako governmental affairs & policy manager w firmie Janssen Polska.

"W związku z tym, że wiele regulacji prawnych dotyczących działalności naszych członków tworzonych jest dziś na szczeblu unijnym, będziemy też aktywni w tym obszarze. Chcemy angażować się w przygotowywanie stanowisk polskiego rządu odnośnie do przepisów unijnych mających wpływ na polskich pacjentów i konkurencyjność naszego przemysłu farmaceutycznego"– zapewnia Grzegorz Rychwalski, wiceprezes PZPPF

Przypomnijmy, że poprzedni prezes organizacji- Zdzisław Sabiłło - przestał kierować organizacją pod koniec stycznia tego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze