Nowy dyrektor generalny GSK w Polsce

Nikos Xydias przejmuje stery GSK w Polsce. Od 1 kwietnia piastować będzie funkcję dyrektora generalnego odpowiedzialnego za rozwój firmy na krajowym rynku farmaceutycznym.

Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Jonathana Sweetinga, który w ramach awansu objął stanowisko dyrektora generalnego Globalnej Franczyzy Leków Oddechowych GSK.

Nowy szef polskiego oddziału GSK nie kryje, że cieszy się ze swojego awansu i powierzonego mu stanowiska.Swoją karierę w GSK rozpoczął w 2003 roku. Pracował m.in. jako dyrektor finansowy i dyrektor rynku specjalistycznego i szczepionek w greckim oddziale producenta leków. Do Polski przyjedzie wprost z Bułgarii, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego GSK w Bułgarii.

"Cieszę się, że wspólnie będziemy kontynuować rozwój GSK na polskim rynku. Polska jest dla nas wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych"– podkreślił Nikos Xydias.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze