Nowy dyrektor w PASMI

Monika Zagrajek obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora generalnego Polskiego Związku Producentów Leków Bez Recepty PASMI.

Nowe stanowisko to w ocenie Moniki Zagrajek zawodowe wyzwanie i jednocześnie ogromny zaszczyt."Wierzę, iż moje dotychczasowe doświadczenia w obszarze administracji publicznej będą stanowiły wartość dodaną w tematach, które jako PASMI podejmujemy w dialogu z administracją rządową mając na uwadze potrzeby pacjentów” – podkreśliła nowa dyrektor.

Przypomnijmy, że wcześniej Monika Zagrajek związana była z kancelarią prawną DZP, gdzie pracowała na stanowisku Counsel'a w zespole prawa żywnościowego. Przez ponad 11 lat pracowała również w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, gdzie pełniła funkcję dyrektora Departamentu Żywności Prozdrowotnej.

Utworzenie nowego stanowiska w PASMI to zdaniem Ewy Jankowskiej, prezes organizacji, "naturalna konsekwencja rozwoju organizacji i potrzeb sygnalizowanych ze strony firm członkowskich. "PASMI zawsze stara się znaleźć optymalne rozwiązania w zakresie podejmowanych tematów, dlatego jestem przekonana, iż dołączenie Moniki do naszego zespołu pozwoli nam jeszcze aktywniej włączyć się w dialog na poziomie regulatora”- oceniła Ewa Jankowska.

Obecnie PASMI skupia 19 firm, których udział w rynku leków OTC przekracza 80 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze