Barbara Misiewicz-Jagielak oraz Katarzyna Dubno w zarządzie PZPPF

Barbara Misiewicz-Jagielak oraz Katarzyna Dubno dołączyły do zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. Zdaniem Krzysztofa Kopcia, prezesa PZPPF, wsparcie zarządu osobami z doświadczeniem w pracy w krajowych firmach farmaceutycznych będzie miało istotne znaczenie dla organizacji.

"Przed związkiem stoi teraz wiele zadań. Ten rząd dostrzega potrzebę reindustrializacji naszego przemysłu. To szansa na dynamiczny rozwój krajowej branży farmaceutycznej. Aby ją jak najpełniej wykorzystać, postanowiliśmy wzmocnić zarząd związku o osoby mające doświadczenie w pracy w krajowych firmach produkujących leki"- podkreślił Krzysztof Kopeć, który funkcję prezesa objął pod koniec marca tego roku.

Zarówno Barbara Misiewicz–Jagielak, jaki również Katarzyna Dubno, związane są z dużymi, polskimi producentami leków. Pierwsza z nich od 2006 roku pracuje dla Polpharmy, natomiast Katrzyna Dubno od 2010 roku związana jest z Adamedem.

Barbara Misiewicz–Jagielak jest z wykształcenia farmaceutką, ukończyła Gdańską Akademię Medyczną. Rozwijając swoją karierę zawodową pracowała m.in. jako naczelnik Wydziału Gospodarki Lekami w Pomorskiem Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, co pozwoliło jej poznać problematykę związaną z finansowaniem świadczeń zdrowotnych.

"Pracując w polskiej firmie wiem, jak ważna przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych jest stabilność i przewidywalność przepisów, zwłaszcza dotyczących refundacji leków. Głęboko wierzę w rozwój krajowej branży farmaceutycznej, dlatego zamierzam skoncentrować się na przygotowywaniu propozycji rozwiązań w zakresie polityki proinwestycyjnej, która jest niezbędna dla rozwoju sektora"- podkreśla Barbara Misiewicz–Jagielak.

Katarzyna Dubno jest natomiast absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania. W Adamedzie pełni funkcję dyrektora ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia. Jej aktywność zawodowa wiąże się również z Polską Radą Biznesu, gdzie pełni funkcję pełnomocnika zarządu ds. promocji przedsiębiorczości.

"Doświadczenie zawodowe w polskiej innowacyjnej firmie nauczyło mnie, że czynnikiem stymulującym do inwestowania w badania i rozwój są zachęty promujące aktywne gospodarczo i innowacyjnie przedsiębiorstwa. Zamierzam zabiegać o jak najkorzystniejszy kształt tych zachęt zarówno dla naszej gospodarki, jak i krajowych firm farmaceutycznych"- podkreśliła Katarzyna Dubno.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze