Paweł Piotrowski nowym Głównym Inspektorem Farmaceutycznym

Jak nieoficjalnie dowiedział się Puls Farmacji Paweł Piotrowski, w ostatnich latach szef Krajowej Spółki Cukrowej, wygrał konkurs na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Redakcja Pulsu Farmacji nieoficjalnie ustaliła, że nowym Głównym Inspektorem Farmaceutycznym zostanie Paweł Piotrowski.

Kancelaria Premiera poinformowała, że spośród siedmiu chętnych resort zdrowia wytypował trzech kandydatów: Michała Byliniaka, Marcina Kołakowskiego oraz Pawła Piotrowskiego.

Paweł Piotrowski ukończył farmację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prawo na stołecznym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracował w przemyśle farmaceutycznym, w latach 2006-2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. W marcu 2016 objął stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej, największego polskiego producenta cukru, które jednak stracił w październiku rok później. Rada nadzorcza spółki nie poinformowała publicznie o powodach jego odwołania.

„Startowałem na stanowisko głównego inspektora farmaceutycznego, bo przez lwią część swojego życia jestem związany z farmacją. Stąd też chciałem wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę w tym obszarze, który dziś wymaga intensywnych działań, szczególnie w kontekście enuncjacji związanych z odwróconym łańcuchem dystrybucji leków i czarną listą leków wywożonych z kraju. To wszystko, co się w tym zagadnieniu dzieje, będzie dla mnie bezwzględnym priorytetem” – powiedział Gazecie Polskiej Codziennie Paweł Piotrowski.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze