Pharmena ma zgodę na wprowadzenie 1-MNA jako składnika nowej żywności

Pharmena S.A. otrzymała zgodę na wprowadzenie na rynek molekuły 1-MNA jako składnika nowej żywności i rozpoczyna przygotowania do produkcji suplementu diety z tą cząsteczką.

Finalna akceptacja ze strony Komisji Europejskiej otwiera Spółce drogę do wdrożenia suplementu diety stosowanego w profilaktyce miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych na rynki wszystkich krajów UE. Pierwsze suplementy Pharmeny na polskim rynku mają się pojawić w czwartym kwartale 2018 roku.

"Otrzymanie zgody od Komisji Europejskiej to przełomowy moment w rozwoju działalności Pharmeny. Jesteśmy dumni, bo od czasu wprowadzenia przepisów prawnych dot. rejestracji nowej żywności, tj. od roku 1997, żadnej innej firmie z Polski nie udało się zarejestrować zupełnie nowej cząsteczki" - mówi Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena S.A.

W 2016 r. Pharmena przedstawiła raport podsumowujący II fazę badań klinicznych. Zastrzegła swoje dowody i dane naukowe, dzięki czemu posiada wyłączne prawo do wprowadzania do sprzedaży suplementów diety zawierających 1-MNA przez okres 5 lat, w tym również we wskazaniach nieobjętych ochroną patentową. Spółka posiada ochronę patentową do 2025-27 r. na większości światowych rynkach (Ameryka Północna, Europa, Meksyk, Chiny, Japonia, Australia).

"Mając zgodę, możemy już ruszać z produkcją suplementu. Zakładamy, iż przygotowanie do produkcji i sama produkcja potrwają ok. 4 miesięcy. Chcemy wyjść z gotowym produktem na rynek w Polsce w czwartym kwartale 2018 r., natomiast w przyszłym roku na pierwsze dwa wybrane rynki europejskie" – dodaje Konrad Palka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze