Michał Byliniak prezydentem Grupy Farmaceutycznej UE

Podczas zgromadzenia ogólnego, które odbyło się dzisiaj (20 czerwca) w Hiszpanii, Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej wybrała wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Michała Byliniaka na swojego prezydenta w 2019 r. Jego zastępcą został Thanasis Papathanassis z Panhellenic Pharmaceutical Association (PFS).

Michał Byliniak jest z wykształcenia farmaceutą, ukończył Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z rynkiem farmaceutycznym związany jest od ponad 15 lat. Posiada ogromne doświadczenie menedżerskie związane z dystrybucją, refundacją, badaniami klinicznymi i rejestracją produktów leczniczych, które zdobył zarówno podczas pracy w aptekach, jak i w krajowych hurtowniach, firmach farmaceutycznych i konsultingowych. Jest autorem licznych opracowań związanych z sektorem farmaceutycznym.

„Zbliżająca się wielkimi krokami 60. rocznica PGEU w 2019 r. stanowi doskonałą okazję do podsumowania dokonań europejskich farmaceutów, jak również wyzwań, jakie czekają nas w przyszłości. Musimy wspólnie zastanowić się, w jaki sposób w pełni wykorzystać potencjał naszego zawodu, choćby w kontekście europejskich systemów ochrony zdrowia. Wyznaczając kamienie milowe dla europejskiej farmacji, na początku 2019 r. przygotujemy dokument PGEU Pharmacy 2030 Vision, który będzie nakreślał kierunki rozwoju tej profesji do 2030 r., jak również w kolejnych latach” – podkreślił w swoim przemówieniu Michał Byliniak.

***

Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej (PGEU) została założona w 1959 roku. Jest organizacją skupiającą farmaceutów z 32 krajów Europy. Reprezentuje interesy swoich członków, monitoruje prawodawstwo oraz inicjatywy związane z rynkiem farmaceutycznym na poziomie unijnym. Przedstawiciele organizacji pozostają w stałym kontakcie z władzami Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Misją PGEU jest promowanie roli farmaceutów jako kluczowych pracowników służby zdrowia w ramach krajowych systemów opieki zdrowotnej, wnoszących dynamiczny i wciąż ewoluujący wkład w poprawę zdrowia pacjentów. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze