UM w Łodzi rozpoczyna strategiczną współpracę z Roche Polska

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zawarł 20 czerwca strategiczną umowę o współpracy z firmą Roche Polska. Oba podmioty będą realizować wspólne projekty naukowo-badawcze w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

W ramach współpracy uruchamiany jest m.in. program doktoratów wdrożeniowych, dający studentom UM w Łodzi możliwość równoczesnego wykorzystania zaplecza naukowego uczelni oraz zdobycia praktyki poprzez zatrudnienie w firmie Roche. Uczelnia i firma farmaceutyczna będą również wspólnie pracować nad projektami w ramach konsorcjum EIT Health, tworząc oraz wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania dla systemu opieki zdrowotnej, których celem jest poprawa jakości życia w całej Europie.

„Rola ośrodków akademickich jest nieoceniona, nie tylko w budowaniu przyszłej kadry naukowej, ale również jako partnera w realizacji wspólnych przedsięwzięć w ochronie zdrowia. We współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi uruchamiamy pierwszy program doktoratów wdrożeniowych. To program, który realnie wspiera dywersyfikację gospodarki oraz reorientacje w kierunku tworzenia usług o wysokiej wartości wytyczoną w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedziała Agnieszka Kosowska, dyrektor ds. prawnych i komunikacji w Roche Polska. – Niezwykle istotna z naszej perspektywy jest również współpraca w ramach EIT Health. To realna szansa nie tylko na współtworzenie projektów istotnych dla rozwoju nowoczesnego systemu opieki zdrowotnej, ale także wdrażania rozwiązań przygotowanych przez polskich naukowców dla pacjentów w całej Europie” – dodała.

Prof. dr hab. n. med. Lucyna Woźniak, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UM w Łodzi podkreśliła, że łódzka uczelnia bardzo dynamicznie rozwija działalność naukową i badawczo-rozwojową. „Współpracujemy z ponad 150 najlepszymi uniwersytetami i instytutami naukowymi całej Europy. Silni partnerzy to gwarancja innowacyjności i wysokiego poziomu naukowego projektów realizowanych w ramach tzw. trójkąta wiedzy, obejmującego edukację, badania i innowacje. Projekty naukowe w myśl tej zasady powinny znaleźć swoją kontynuację we współpracy z biznesem, przy próbie znalezienia ich zastosowania w medycynie czy systemie ochrony zdrowia” – powiedziała prof. Lucyna Woźniak, dodając, że współpraca z Roche Polska zwiększy potencjał UM w Łodzi w tym zakresie.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze