Reelekcja w Infarmie

Dorota Hryniewiecka-Firlej została wybrana na kolejną kadencję i pełnić będzie funkcję prezesa Infarmy do 2020 roku.

Walne Zgromadzenia Członków Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma wybrało nowy skład zarządu, rady nadzorczej oraz sądu dyscyplinarnego na kadencję 2018-2020. Dotychczasowa prezes zarządu - Dorota Hryniewiecka - Firlej - uzyskała wystarczającą liczbę głosów, która pozwoli jej na reelekcję.

„Powołanie mnie na funkcję prezesa INFARMY traktuję jako ogromne wyróżnienie i dowód zaufania za które chciałam podziękować wszystkim firmom członkowskim i członkom nowo powołanego zarządu. To odpowiedzialność za każdą decyzję jaką przyjdzie nam podejmować w ramach zarządu i rady nadzorczej. Cieszę się, że będę miała okazję do dalszej, wytężonej pracy"- podkreśliła prezes. Zapewniła, że nadal będzie budować platformyę dialogu, któa pozwoli jednocześnie uwzględnić i pogodzić często odmienne stanowiska członków organizacji.

"Chcemy pozostawać aktywnym uczestnikiem publicznej debaty w zakresie najlepszych rozwiązań na rynku ochrony zdrowia, począwszy od szeroko pojętej profilaktyki, a skończywszy na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z korzyścią dla pacjentów i systemu. Z wielką nadzieją uczestniczymy w ogólnonarodowej debacie Ministra Zdrowia pt.: „Wspólnie dla Zdrowia” – której myślą przewodnią jest budowanie systemu ochrony zdrowia w oparciu o model Value-Based Healthcare”- dodała Dorota Hryniewiecka-Firlej.

Przypomnijmy, że nowa-stara prezes Infarmy jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ze specjalizacją i doktoratem z chorób wewnętrznych. Z branżą farmaceutyczną jest związana od ponad dwudziestu lat, a z firmą Pfizer od 2009 r. Od 4 lat jest Prezesem Zarządu firmy Pfizer Polska i Dyrektorem Działu Internal Medicine.

Prywatnie – żona i mama dorosłego 28 letniego syna. W wolnym czasie zajmuje się iluminacją średniowiecznych manuskryptów, słuchaniem muzyki klasycznej i grą w tenisa.

Zgodnie ze statutem Infarmy Dorota Hryniewiecka-Firlej będzie pełniła funkcję przez kolejne dwa lata, czyli do 2020 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze