Środowisko solidarne z lekarzem atakowanym przez antyszczepionkowców

Okręgowa Rada Lekarska jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu 10 tys. złotych na pomoc prawną dla lekarza atakowanego przez ruchy antyszczepionkowe.

Solidarność środowiskowa stanowi siłę w zawodach zaufania publicznego. Jej przejawem jest również ostatnia decyzja Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, która zajęła jednoznaczne stanowisko w sprawie przyznania pomocy finansowej na pomoc prawną dla lekarza Pawła Kukiza-Szczucińskiego, który atakowany jest przez tzw. ruchy antyszczepionkowe. W przyjętym stanowisku podkreślono, że rada będzie wspierać lekarza w ochronie jego dobrego imienia.

Jednocześnie samorząd poparł działania swojego członka, który szerzy wiedzę o szczepieniach ochronnych opartą na faktach i stara się eliminować upowszechnianie szkodliwych poglądów na temat roli immunizacji we współczesnej medycynie i ochronie zdrowia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze