Wiceprezes AstraZeneca wzmocni inkubator start-upów technologicznych

Rada nadzorcza Scope Fluidics - spółki biotechnologicznej będącej właścicielem innowacyjnych projektów z obszaru diagnostyki medycznej - zostanie wzmocniona przez doświadczonego menedżera - dr Patryka Mikuckiego.

Nowy członek Rady Nadzorczej jest wiceprezesem AstraZeneca Pharma Poland, a także piastuje funkcję dyrektora generalnego ds. badań i rozwoju. Jak poinformowała notowana na NewConnect spółka Scope Fluidics - Patryk Mikucki powołany został do organy przez jej walne zgromadzenie akcjonariuszy.

"To ogromna satysfakcja, że możemy poinformować o dołączeniu do naszej rady nadzorczej dr Patryka Mikuckiego. Jest to osoba o wyjątkowo bogatym doświadczeniu na polu międzynarodowym, szczególnie w obszarze rozwoju i badań klinicznych. Zasiada w zarządzie innowacyjnej firmy znajdującej się w czołówce największych firm z sektora biofarmaceutycznego na świecie"- wskazał Piotr Garstecki, współzałożyciel i prezes zarządu Scope Fluidics. Władze spółki przekonują, że nowa osoba w radzie nadzorczej wzmocni eksperckie kompetencje tego organu i przyczyni się do rozwoju spółki oraz podniesie konkurencyjność na rynku diagnostyki medycznej.

Wsparcie kompetencyjne

Patry Mikucki ma ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze badań klinicznych. Od 2003 roku związany z polskim oddziałem AstraZeneca, przeszedł przez wszystkie szczeble kariery - czego ukoronowaniem było powołanie go w styczniu 2018 roku na stanowisko wiceprezesa AstraZeneca Pharma Poland. Obecnie będąc dyrektorem regionalnym ds. badań i rozwoju zarządza zespołem 500 osób w 20 krajach.

"Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Scope Fluidics. To grupa niezwykle sprawnie działających, uznanych naukowców, pracująca nad projektem, który może zrewolucjonizować diagnostykę szpitalną. Flagowy system PCR ONE, który rozwiązuje powszechny problem zakażeń gronkowcem złocistym ma bezwzględnie międzynarodowy potencjał. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże w jego komercjalizacji"– zapowiedział Patryk Mikucki.

Dr Patryk Mikucki jest absolwentem Wydziały Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Otrzymał tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Jest autorem kilku publikacji naukowych z tej dziedziny. Ponadto jest absolwentem Warsaw-Illinois Executive MBA. Natomiast Scope Fluidics jest inkubatorem start-upów technologicznych, który powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Pierwszymi projektami były rozwiązania dla medycyny tworzone na bazie technologii mikroprzepływowych. Obecnie spółka działa współpracując ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i przemysłu. Obecnie w skład Grupy Scope Fluidics wchodzą dwie spółki celowe: Curiosity Diagnostics oraz Bacteromic, które powołano do realizacji poszczególnych projektów szybkiej analizy materiału genetycznego - bakterii i wirusów.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze