Marka Nizoral zmienia właściciela

Niemiecka spółka STADA Arzneimittel AG nabyła od firmy Janssen Pharmaceutica NV (należącej do Grupy Johnson & Johnson) prawa do leczniczego szamponu przeciwłupieżowego Nizoral. Tym samym poszerzyła o kolejny produkt ofertę produktów leczniczych wydawanych bez recepty.

„STADA dodaje do swojego portfela produktów znaną na całym świecie markę Nizoral, która cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród lekarzy, jak i konsumentów i naszym zdaniem ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Razem z produktem Hedrin, stosowanym w terapii wszawicy, Nizoral wzmacnia naszą pozycję  w sektorze produktów leczniczych dedykowanych włosom i skórze głowy” – powiedział dr Claudio Albrecht, dyrektor generalny STADA.

Udział marki Nizoral w rynku regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zapewnia jej pozycje lidera w sektorze leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Ponad 50 proc. rocznej sprzedaży generowana jest w Rosji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie. Razem z główną marką Nizoral, pod którą szampon przeciwłupieżowy sprzedawany jest w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, STADA nabywa również lokalne marki: Nizoril, Nizorelle, Terzolin. Fungarest, Ketoderm, Oranozol i Triatop. 

Krem Nizoral przeciw infekcjom skóry będzie częścią transakcji wyłącznie we Włoszech i Danii, we wszystkich pozostałych krajach nadal pozostanie własnością firmy Janssen Pharmaceutica NV i powiązanych z nią podmiotów.

„Jest to jedna z największych transakcji ostatnich lat, która wskazuje na nasze aspiracje zostania jednym z głównych dostawców produktów OTC w Europie” – podkreślił dr Claudio Albrecht. W komunikacie STADA nie podała jednak kwoty, za którą nabyła prawa do marki Nizoral w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki od Janssen Pharmaceutica.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze