Izba Gospodarcza „Farmacja Polska” i URPLWMiPB zaniepokojone doniesieniami o walsartanie

Szczególnie groźne w ocenie Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” i URPLWMiPB są nieścisłości pojawiające się w informacjach dotyczących tego, które konkretnie leki zostały przez GIF wycofane z obrotu. Na prośbę Izby Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych przygotował specjalne zestawienie

W odpowiedzi na pojawiające się ostatnio w mediach informacje o wycofaniu przez GIF walsartanu  oraz w trosce o pacjentów, Izba Gospodarcza „Farmacja Polska” zwróciła się do prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o przygotowanie wykazu, w którym ujęte zostaną leki zawierające substancję czynną walsartan dopuszczone do obrotu oraz te wstrzymane bądź wycofane.

Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o stan wiedzy z 9 lipca i może ulec zmianie, jeśli pojawią się nowe informacje.

Izba Gospodarcza „Farmacja Polska” przypomina także, że wycofane z obrotu zostały leki konkretnego producenta – chińskiej firmy Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. Ltd.

Zestawienie przygotowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych znajdziesz tutaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Celon Pharma: Walsartan zawarty w naszym leku jest bezpieczny

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze