Wydział Farmaceutyczny WUM z dofinansowaniem MNiSW

W ramach II edycji programu „Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Farmaceutyczny WUM z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej otrzyma ministerialne dofinansowanie.

Głównym celem ogłoszonego przez MNiSW konkursu jest stworzenie doktorantom możliwości kształcenia się w ścisłej współpracy z zatrudniającym ich przedsiębiorcą lub podmiotem, co według pomysłodawców inicjatywy ma się przełożyć na poprawę relacji między środowiskiem naukowym i społeczno-gospodarczym.

W ramach zwycięskiego wniosku złożonego przez Wydział Farmaceutyczny WUM 2 uczestników programu odbędzie podstawowy cykl szkolenia zgodny z ramowym programem stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Farmaceutycznym. Studia doktoranckie będą prowadzone w systemie dualnym. Przedsiębiorca lub podmiot wskaże uczelni konkretny problem, którego rozwiązania będzie od doktoranta oczekiwał i wspólnie ustalą konieczny do tego plan badań. Student będzie miał zapewnioną opiekę naukową oraz wsparcie w osobie opiekuna wyznaczonego przez pracodawcę.

Zaplanowano realizację 2 projektów badawczych:

 "Opracowanie asymetrycznej metody wytwarzania innowacyjnego leku przeciwnowotworowego, wykorzystującego mechanizm reaktywacji białka p53", realizowany we współpracy z firmą Adamed Sp. z o.o.;

"Synteza związków z grupy witamin K i ich pochodnych o potencjalnym działaniu śródbłonkowym", realizowany we współpracy z Instytutem Farmaceutycznym.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze