Aflofarm przejmuje Trec Nutrition

Jedna z największych polskich firm farmaceutycznych Aflofarm Farmacja Polska kupiła całość akcji producenta odżywek dla sportowców i żywności funkcjonalnej Trec Nutrition.

Obie firmy podpisały umowę wstępną, dzięki czemu Aflofarm – kierowany przez trzech braci Jacka, Wojciecha i Tomasza Furmanów – przejmie od Trec Nutrition całość udziałów i zakład produkcyjny w Gdyni. Wniosek dotyczący przejęcia wpłynął do Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOIKI)  - musi zatwierdzić przejęcie - w lipcu.

„Połączenie Aflofarmu i Trec Nutrition ma na celu zwiększenie naszej obecności w kategorii produktów kierowanych do osób aktywnych fizycznie. Nasze firmy idealnie do siebie pasują - są liderami na swoich rynkach, posiadają duże zdolności produkcyjne i silne marki. Jesteśmy absolutnie przekonani, że nasze kompetencje w wielu obszarach się uzupełniają, co stanowi doskonałą sposobność do zbudowania kompletnej i najlepszej na rynku oferty dla sportowców” – powiedział Jacek Furman, prezes zarządu Aflofarm.

Kwota zakupu nie jest znana, ale „Puls Biznesu”, który opisał transakcję, powołując się na swoje źródła pisze o 80-100 milionach.

Trec Nutrition jest polską firmą rodzinną – dotychczas należała do Lecha i Katarzyny Kłoczko oraz Danuty Tamiolakis. Podobnie jak Aflofarm produkuje odżywki, ale także żywność funkcjonalną i odzież sportową pod marką Trec Wear.

„To nie przypadek, że to właśnie z Aflofarmem połączymy swoje siły. To firma z trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku farmaceutycznym. Jestem przekonany, że oddanie firmy Trec Nutrition w ręce producenta leków jest najlepszym możliwym wyborem i gwarantem najwyższej jakości” – skomentował przejęcie Lech Kłoczko.

Aflofarm jest liderem rynku sprzedaży leków bez recepty (OTC). Ma w swoim portfolio takie produkty, jak Neosine, Pulneo, Desmoxan, Diohespan czy Opokan. Firma jest ponadto prężnie działającym producentem kosmetyków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Do braci Furman należy parasolowa marka Formotiva, obecna na rynku od 2015 r., produkująca odżywki dla sportowców.

W 2016 r. Aflofarm zanotował przychody na poziomie 710 milionów złotych, z czego 170 milionów to czysty zysk. Swoje produkty firma braci Furman sprzedaje w ponad 30 krajach. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Aflofarm partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu

GIF nakazał wstrzymanie reklam Lipomalu i Neosine Forte

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze