Farmacja przemysłowa startuje na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu uruchomiono nowy kierunek studiów podyplomowych. Farmacja przemysłowa została otwarta z myślą o osobach, które swoją zawodową przyszłość chcą związać z wytwarzaniem leków.

Studia z zakresu farmacji przemysłowej to najnowszy dodatek do listy „podyplomówek” prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Umożliwiają zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu farmacji, systemów jakości, produkcji, zarządzania, marketingu oraz prawa farmaceutycznego. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z dziedziny farmacji przemysłowej, zarówno nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jak również praktyków zatrudnionych w firmach farmaceutycznych i jednostkach certyfikujących.

Kto może studiować farmację przemysłową? To oferta skierowana do osób posiadających tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub inny równorzędny uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych.  Studia trwają dwa semestry, a ich koszt wynosi 5 tys. zł za semestr. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze