Co zmieni rozporządzenie w sprawie opakowań leków?

Ministerstwo Zdrowia skierowało do ogłoszenia rozporządzenie w sprawie wymagań, jakie ma spełniać oznakowanie opakowania leku oraz treść ulotki. Celem nowelizacji jest dostosowanie polskich przepisów do unijnej dyrektywy 2001/83/WE.

Rozporządzenie, o którego projekcie „Puls Farmacji” pisał już w czerwcu, szczegółowo określa zasady dotyczące zabezpieczeń zamieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych. Doprecyzowuje i aktualizuje również przepisy, co do których istniały wcześniej wątpliwości interpretacyjne wynikające z niejasnego tłumaczenia przepisów dyrektywy 2001/83/WE. Po wejściu w życie nowych regulacji na opakowaniach leków będzie można jednocześnie zamieścić skróty „EXP” (termin ważności) oraz „Lot” (numer serii) albo skrótów „Tw” i „S”. W ocenie resortu wprowadzone zmiany wpłyną pozytywnie na działalność podmiotów poprzez obniżenie kosztów produkcji opakowań. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze