Spółka Spectrum Cannabis - kanadyjski producent konopi medycznych wchodzi na polski rynek

Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy kapitałowej CanopyGrowth Corp., w czerwcu tego roku złożyła wniosek o rejestrację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Procedura związana z rejestracją działalności spółki w Polsce ma planowo zakończyć się we wrześniu.

Spectrum Cannabis szacuje, że Polsce żyje około 300 tysięcy chorych, którzy mogliby skorzystać z terapii konopiami medycznymi. Spółka planuje budowę własnej sieci dystrybucji i wprowadzenie do obrotu konopi w trzech postaciach: suszu, olejków i kapsułek. Poza prowadzeniem działalności sprzedażowej, Spectrum Cannabis skupi się także na akcji edukacyjnej wśród lekarzy i farmaceutów.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, że polski ustawodawca zwrócił uwagę na potrzeby osób, których stan zdrowia wymaga terapii konopiami medycznymi. Wpisuje się to w najnowocześniejsze trendy medycyny, związane z leczeniem stwardnienia rozsianego, epilepsji czy terapią bólu i łagodzeniem skutków coraz częściej stosowanej chemio i radioterapii. CanopyGrowth Corp. posiada swoje zakłady produkcyjne w Kanadzie, Danii, Australii, Hiszpanii, Brazylii i Chile oraz ubiegamy się o możliwość produkcji w Niemczech” - mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

Firma rozważa również wejście ze swoją ofertą produktową do Grecji i Finlandii.

Z danych spółki wynika, że wartość rynku konopi medycznych w Kanadzie wyniosła 250 mln dolarów kanadyjskich.

W czerwcu zeszłego roku polski Sejm opowiedział się za dostępem chorych do medycznej marihuany.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze