Prof. Iwona Wawer na konferencji „Czego ci lekarz nie powie”. WUM odcina się od wydarzenia

WUM stanowczo odcina się od prof. dr hab. n. farm. Iwony Wawer, która 7 października weźmie udział w konferencji „Czego ci lekarz nie powie” firmowanej przez Jerzego Ziębę, przedstawiającego się jako naturoterapeuta i propagator medycyny niekonwencjonalnej.

7 października w Poznaniu w ramach V edycji Targów Umiejętności Dbania o Zdrowie odbędzie się konferencja „Czego ci lekarz nie powie”, nawiązująca do serii filmów z cyklu o tym samym tytule na kanale YouTube, w których Jerzy Zięba udziela porad zdrowotnych na przykład na temat witamin i diety. Jego działalność wzbudza ogromne kontrowersje, ponieważ proponowane przez niego rozwiązania zdrowotnych problemów nie znajdują potwierdzenia w aktualnym stanie wiedzy. Wielu lekarzy ostrzega, że wcielenie ich w życie może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. 

W organizowanej w Poznaniu konferencji bierze udział, poza Jerzym Ziębą, grupa kilku osób, wśród których znalazła się  prof. dr hab. n. farm. Iwona Wawer, emerytowana pracowniczka WUM, dawna kierownik Zakładu Chemii Fizycznej. Uczelnia stanowczo odcina się od wydarzenia.

„Zapowiadany udział w wydarzeniu emerytowanego wykładowcy, byłego kierownika Zakładu Chemii Fizycznej dr hab. Iwony Wawer budzi stanowczy sprzeciw władz i społeczności akademickiej naszej Uczelni. Rektor prof. Mirosław Wielgoś zobowiązał Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej prof. Piotra Wroczyńskiego i obecnego Kierownika Zakładu Chemii Fizycznej dr hab. Dariusza Pisklaka, do podjęcia wobec dr hab. Iwony Wawer stosownych działań zmierzających do uniknięcia w przyszłości sytuacji wystawiających na szwank dobre imię Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” – czytamy w stanowisku Biura prasowego WUM.

Uczelnia podkreśla, że szkoli profesjonalistów opierających się w swojej działalności naukowej na medycynie opartej na faktach (Evidence Base Medicin). WUM wskazuje również, że zawsze przeciwstawiał się promowaniu metod niesprawdzonych naukowo, niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pierwszy w Polsce edukacyjny serwis internetowy poświęcony niekonwencjonalnym terapiom w onkologii

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze