Amgen Polska ma nowego szefa

Nowym dyrektorem generalnym Amgen w Polsce został Gábor Sztaniszláv, absolwent farmacji na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie oraz MBA na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii. Swoje obowiązki pełni od 1 września

Gábor Sztaniszláv ma 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży farmaceutycznej. Karierę w firmie Amgen rozpoczął dziewięć lat temu, obejmując stanowisko kierownika wyższego szczebla na Węgrzech. Zajmował się tam m.in. kontrolą wydajności sprzedaży, był odpowiedzialny za opracowywanie planów rozwoju produktów oraz koordynował działania marketingowe. W 2013 r. objął stanowisko dyrektora generalnego w Rumunii i menadżera sprzedaży leków immunoonkologicznych w północno-wschodniej Europie. Następnie został powołany na dyrektora odpowiedzialnego we wszystkich krajach Europy za projekt mający na celu budowanie jakościowych relacji z partnerami biznesowymi firmy. 

Nowy dyrektor generalny Amgen w Polsce podkreśla, że powierzenie mu zarządzania Amgen Polska, organizacją będącą jedną z najlepiej rozwijających się w Europie, jest dla niego wyróżnieniem. „Współpracując z wysoko wykwalifikowaną polską kadrą, będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Jestem przekonany, że moje doświadczenia z pracy w krajach, przed którymi stoją podobne wyzwania – takich jak Węgry i Rumunia – pomogą mi w rozwijaniu organizacji Amgen w Polsce. Wierzę, że będziemy wspólnie kontynuować z sukcesem działania na rzecz ułatwienia polskim pacjentom dostępu do innowacyjnych leków i nowoczesnych terapii” – mówi Gábor Sztaniszláv.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze