Wyroby medyczne też będą dostępne w sprzedaży wysyłkowej

Maja Marklowska-Dzierżak

Wysyłkowa sprzedaż leków na receptę osobom niepełnosprawnym zostanie rozszerzona o wyroby medyczne – poinformował dzisiaj (11 września) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

„Przygotowaliśmy już odpowiednie przepisy i wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości, w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie dwóch, skierujemy taki uzupełniony autoprojekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne do krótkich konsultacji. Będziemy chcieli ją jak najszybciej procedować, bo jest to bardzo istotna regulacja, która dotyczy również walki z nielegalnym wywozem leków” – powiedział wiceminister Cieszyński.

Dodał, że nowelizacja będzie również odpowiedzią na wątpliwości farmaceutów dotyczące nadzoru inspekcji farmaceutycznej nad zawartością przesyłek z lekami. Umożliwi ich kontrolę, co do tej pory nie było możliwe.W opinii resortu zdrowia zapewni to bezpieczny obrót lekami dostępnymi w sprzedaży wysyłkowej.

O bezpieczeństwo leków dostarczanych przez farmaceutów Ministerstwo Zdrowia nie obawia się. Te leki – jak stwierdził Janusz Cieszyński – nie będą objęte takimi ograniczeniami jak leki sprzedawane przez apteki internetowe. Chodzi m.in. o uniemożliwienie sprzedaży wysyłkowej leków znajdujących się na liście antywywozowej.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze