GIF wstrzymał sprzedaż leku przeciwzakrzepowego Clexane

GIF poinformował o wstrzymaniu sprzedaży i stosowania leku przeciwzakrzepowego Clexane. Powodem jest wykrycie zanieczyszczeń chemicznych w kleju stosowanym do mocowania igieł w ampułkostrzykawkach wypełnionych lekiem.

GIF podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży Clexane po otrzymaniu od podmiotu odpowiedzialnego - Sanofi-Aventis France, informacji, że w produkcie leczniczym stwierdzono obecność "zanieczyszczenia chemicznego 4-Nonylofenolu w kleju, który jest stosowany do mocowania igieł w ampułkostrzykawkach wypełnionych produktem leczniczym Clexane".

Decyzja dotyczy roztworu do wstrzykiwań Clexane (6000 j.m. 60 mg/0,6 ml) w ampułko-strzykawkach - o numerze serii 8CF88A, z datą ważności do 31 maja 2021 roku.

Clexane jest stosowany w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, szczególnie u osób poddawanych zabiegom chirurgicznym lub długotrwale unieruchomionych oraz w przeciwdziałaniu tworzenia się skrzeplin w krążeniu pozaustrojowym w czasie hemodializy. Lek stosuje się również w terapii zakrzepicy żył głębokich, niestabilnej dławicy piersiowej i zawału serca. (PAP)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze