Konferencja "Opieka farmaceutyczna od zaraz"

Konferencja "Opieka farmaceutyczna od zaraz" to III edycja wydarzenia, które do tej pory zgromadziło ponad 1000 najbardziej aktywnych i ambitnych farmaceutów. Tegoroczne konferencje odbędą się w Krakowie (17 listopada) i Warszawie (2 grudnia).

Konferencja "Opieka farmaceutyczna od zaraz" to jedyne wydarzenie w Polsce całkowicie poświęcone praktycznym aspektom pracy za pierwszym stołem. Jej twórcy postawili sobie za cel przygotowanie programu pełnego przykładów przeglądów lekowych oraz case studies i zapewniają, że wiedzę tę można wykorzystać już następnego dnia w aptece.

Tegoroczne konferencje odbędą się w dwóch miastach:

  • 17 listopada w Krakowie,
  • 2 grudnia w Warszawie.

Nowy format na rynku konferencji dla farmaceutów

Organizatorzy i tym razem szykują niespodzianki, które mają pomóc w zdobywaniu praktycznej wiedzy. Wszyscy uczestnicy konferencji przed jej rozpoczęciem otrzymają opisy przypadków pacjentów z niezbędną literaturą. W czasie wydarzenia cała wiedza przekazywana będzie w formie konkretnych przypadków pacjentów.

Dodatkowo, farmaceuci w przerwach będą mogli odwiedzić Strefę Opieki Farmaceutycznej. Farmaceuci będą mogli odwiedzić stanowiska tematyczne i dowiedzieć się, jakie nowe narzędzia OF są obecnie wdrażane w Polsce, a także zapoznać się z dostępnymi na rynku inhalatorami, penami, glukometrami, ciśnieniomierzami i innym sprzętem medycznym.

Wstęp do Strefy Opieki Farmaceutycznej jest otwarty (nawet dla osób, które nie biorą udziału w konferencji) po wcześniejszej bezpłatnej rejestracji.

Matka i dziecko pod opieką farmaceuty

W czasie III edycji konferencji skupimy się na bezpieczeństwie stosowania leków i suplementów u kobiet w ciąży, karmiących i małych dzieci. Pokażemy, jak zwiększyć rolę personelu aptek w zakresie poradnictwa przy pierwszym stole oraz konsultacji w ramach opieki farmaceutycznej, a także jak edukować świeżo upieczonych rodziców. Uczestnicy poznają sposoby korzystania z najbardziej aktualnych i wiarygodnych źródeł wiedzy o laktacji i bezpieczeństwie stosowania różnych preparatów u kobiet w ciąży oraz zasady stosowania leków u pacjentów pediatrycznych.

Case studies i spojrzenie z perspektywy farmaceuty, lekarza i prawnika

Aby kompleksowo omówić temat III edycji konferencji, zaprosiliśmy naszych prelegentów, do których należą: mgr farm. Konrad Tuszyński, dyrektor ds. naukowych opieka.farm, który nadzoruje program merytoryczny i omówi praktyczne przykłady case studies, mgr Monika Bartwicka, prawnik, która odniesie się do odpowiedzialności farmaceutów przy wydawaniu leków, lek. Katarzyna Jaroszewska, specjalista położnictwa i ginekologii, pokaże, że jest możliwa współpraca na linii lekarz - farmaceuta, oraz dr n. med. Anna Krysiukiewicz-Fenger, specjalista pediatrii i endokrynologii, omówi sytuacje, w jakich farmaceuta może samodzielnie podjąć interwencję u pacjenta pediatrycznego bez odsyłania go do lekarza.

Rejestracja na konferencję "Opieka farmaceutyczna od zaraz"

Organizatorem wydarzenia jest grupa opieka.farm sp. z o. o., prowadząca portal i forum o opiece farmaceutycznej (www.opieka.farm) oraz platformę Pierwszy Stół (pierwszystol.pl), gdzie jest dostępny pierwszy w Polsce kompleksowy kurs opieki farmaceutycznej w praktyce.

Bilety na wydarzenie są dostępne pod adresem: www.opiekaodzaraz.pl

Dla czytelników „Pulsu Farmacji”, z kodem: PULSFARMACJI jest 10% zniżki na bilety!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze