Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków

500 ton nielegalnych leków i innych farmaceutyków o wartości ok. 14 mln dolarów skonfiskowano podczas skoordynowanych obław policyjnych w 116 krajach na świecie - poinformował Interpol.

To już drugie znaczące przejęcie farmaceutyków sprzedawanych nielegalnie w Internecie, przeprowadzone przez Interpol w tym miesiącu. W ramach akcji aresztowano 859 osób. Wśród skonfiskowanych leków były m.in. leki przeciwnowotworowe i przeciwbólowe.

"Koncentrując się na usługach dostawczych sterowanych przez zorganizowane siatki przestępcze, w ramach operacji zamknięto 3671 stron internetowych, stron mediów społecznościowych i witryn internetowych" - poinformował Interpol.

Nielegalny handel lekami w internecie, zwłaszcza w tzw. dark web, niedostępnej dla zwykłych wyszukiwarek internetowych i często wykorzystywanej do działalności przestępczej, rozwija się w ostatnich latach, mimo że władze zamykają główne strony tego rynku. (PAP)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze