Aptekarze.online - internetowa giełda pracy dla farmaceutów

Aptekarze.online to nowy serwis internetowy, który umożliwia farmaceutom nawiązanie współpracy z poszukującymi pracowników aptekami i znalezienie zatrudnienia lub dodatkowych dyżurów. Narzędzie jest bezpłatne, wymaga jedynie utworzenia konta.

W zamyśle twórców, którzy inspirowali się podobnymi działającymi w innych państwach platformami, Aptekarze.online mają być internetową giełdą dyżurów, która z jednej strony pomoże aptekom zapełnić braki kadrowe, a samym farmaceutom luki w ich grafikach.

„O stworzeniu takiego portalu myśleliśmy od dłuższego czasu. Przez cały okres naszej pracy w aptekach, zarówno jako pracownicy i pracodawcy, napotykaliśmy na problem, jakim jest brak wykwalifikowanej kadry w okresie zastępstw i urlopów. Jednocześnie mieliśmy świadomość, że gdzieś czeka farmaceuta gotowy do podjęcia dodatkowej pracy. Zadaniem było nawiązanie kontaktu przez obie strony, co umożliwia portal Aptekarze.online. System pracy, w którym farmaceuci pracują na godziny, jest powszechny i świetnie funkcjonuje w innych krajach. Wierzymy, że sprawdzi się także w Polsce” – mówi o startupie Anna Gębska-Mania, pomysłodawczyni.

Narzędzie jest bezpłatne, wymagana jest jednak rejestracja i utworzenie konta. Zalogować można się w dowolnym momencie, określając kryteria poszukiwania pracownika lub miejsca pracy – jak np. obszar poszukiwań czy kwotę wynagrodzenia.

Twórcy serwisu podkreślają, że są jedynie pośrednikiem między aptekami a farmaceutami i nie biorą odpowiedzialności za formę umowy czy warunki zatrudnienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Internecie pojawiła się czarna lista niesolidnych pacjentów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze