Polfa Tarchomin i Servier Polska w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Dwie nowe firmy farmaceutyczne dołączyły jako członkowie do zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Polfa Tarchomin i Servier Polska. Firmy zrzeszone w PZPPF dostarczają co drugi kupowany w polskich aptekach lek i wytwarzają ponad 1,3 proc. krajowego PKB.

Polfa Tarchomin to jeden z największych graczy w branży produkujących generyki. Produkuje głównie insuliny, leki przeciwinfekcyjne, psychotropowe oraz preparaty dermatologiczne. Posiada 30 linii produkcyjnych. W sumie Polfa Tarchomin oferuje ponad 50 produktów leczniczych, które eksportuje do 22 krajów. 

„Jako producent ważnych leków generycznych chcemy mieć swój udział w organizacjach branżowych, w tym tych skupiających najważniejsze firmy przemysłu farmaceutycznego w Polsce. PZPPF pomaga firmom realizować wspólne projekty, dzięki którym polscy producenci mogą lepiej konkurować na zagranicznych rynkach. Ważne jest również poszukiwanie rozwiązań prawnych i wspólny głos całego polskiego przemysłu farmaceutycznego na arenie międzynarodowej. Tanie leki w Polsce to korzyść dla państwa oraz dla pacjentów” – mówi Jarosław Król, prezes Polfy Tarchomin.

Servier Polska do zarządu PZPPF dołączyło na początku listopada. Warszawska fabryka Servier – Anpharm jest piątym co do wielkości zakładem firmy Servier na świecie. W Warszawie działa również Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych, które prowadzi i koordynuje projekty badawcze realizowane w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

„Polska jest dla Servier jednym ze strategicznych rynków i miejscem znaczących inwestycji. Jesteśmy tu obecni od ponad ćwierć wieku, a od 21 lat zapewniamy pacjentom dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo produktów leczniczych. Każdego dnia korzysta z nich ponad milion pacjentów”– mówi Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Kopeć i Grzegorz Rychwalski pokierują PZPPF

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze