e-Recepta dostępna w placówkach własnych PZU Zdrowie

W Centrum Medycznym Medica w Płocku została zrealizowana pierwsza e-recepta w ramach placówek medycznych PZU Zdrowie. Do końca roku wystawianie e-recept możliwe będzie również w placówkach Artimed w Kielcach i Polmedic w Radomiu.

Tagi

Prawo

PZU Zdrowie deklaruje, że już do końca 2019 r. e-recepty będą wystawiane we wszystkich placówkach. 

Obowiązek realizowania e-recept będzie spoczywał na wszystkich aptekach już od stycznia 2019 r. Do końca 2018 r. wszystkie muszą również być podłączone do systemu P1 – niedotrzymanie tego terminu grozi nałożeniem kary przez Narodowy Fundusz Zdrowia. MZ zapewnia, że e-recepta to korzyści zarówno dla wszystkich uczestników systemu – eliminuje błędy we wprowadzaniu danych i umożliwia dostęp do informacji o szczegółach leczenia przez Internetowe Konto Pacjenta.

PZU Zdrowie jest jednym z pierwszych operatorów medycznych, którzy wystawiają e-recepty. Aby móc korzystać z e-recepty należy założyć Profil Zaufany (ePUAP) i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta na www.pacjent.gov.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Farmaceuci mogą liczyć na wsparcie finansowe we wdrożeniu e-recepty

Jak podłączyć się do systemu e-recepty

Źródło: PZU Zdrowie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze