LUX MED wystawił już pierwszą e-receptę

Grupa LUX MED jest pierwszą prywatną firmą, która wystawiła (14 grudnia) e-receptę. Pacjent zrealizował ją w jednej z aptek, które wdrożyły już to rozwiązanie.

„To moment przełomowy. Po wielu miesiącach intensywnej pracy nasz zespół może z dumą ogłosić, że pierwszy pacjent LUX MED z powodzeniem zrealizował dziś e-receptę w wybranej przez siebie aptece. Jesteśmy u progu wielkiej rewolucji cyfrowej w polskiej ochronie zdrowia, której Grupa LUX MED jest bardzo ważną częścią” – skomentowała to wydarzenie Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Jak zapewniają w firmie, już wkrótce e-recepta będzie dostępna dla wszystkich pacjentów Grupy LUX MED.

„Po fazie, w której testowo wystawiona została e-recepta w listopadzie, jest to kolejny, niezwykle ważny etap wdrożenia tego e-rozwiązania. Połączenie pełnego dostępu do e-recepty, e-skierowań i pozostałych e-dokumentów będzie milowym krokiem, który pozwoli na w pełni komfortowe korzystanie z nowoczesnych usług medycznych” – poinformowano dziennikarzy.

Spis wszystkich współpracujących z systemem e-recepta aptek dostępny jest na stronie internetowej https://mapa.pacjent.gov.pl/ 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze