Krzysztof Kopeć: RTR jest odpowiedzią na pułapkę średniego rozwoju [WIDEO]

Jakich rozwiązań prawnych oczekują przedstawiciele polskiej branży farmaceutycznej, żeby móc się stabilnie rozwijać i być motorem napędowym polskiej gospodarki - zapytaliśmy Krzysztofa Kopća, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

"Minister Łukasz Szumowski wskazywał, że nie należy kupować najtaniej, ale najkorzystniej. Pytanie, co później dzieje się w trakcie negocjacji - czy spotykamy się z odpowiedzią, mówiącą, że szanujemy konkurencję generyczną, tę która proponuje konkurencyjne ceny, odprowadza podatki i jest wkładem do gospodarki? To jest główne wyzwanie, które powinien sobie postawić cały rząd, nie tylko Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Rozwoju - stwierdził Krzysztof Kopeć, prezes PZPPF, podczas debaty "Sektor ochrony zdrowia jako część gospodarki nastawionej na rozwój", która odbyła się w redakcji "Pulsu Medycyny" i "Pulsu Farmacji". - Odpowiedzią na zdiagnozowaną przez premiera Morawieckiego pułapkę średniego rozwoju jest RTR. My możemy produkować najtaniej, tylko wtedy nie będziemy produkować w Polsce ani w Europie".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze