Marcin Czech odchodzi z ministerstwa

Ministerstwo zdrowia straciło podsekretarza stanu. Marcin Czech podał się do dymisji. Dziś została ona przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Na Miodowej Marcin Czech odpowiedzialny był m.in. za pracę Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, a także Departamentu Współpracy Międzynarodowej. W resorcie zdrowia pracował od sierpnia 2017 roku, kiedy to funkcję podsekretarza stanu powierzył mu ówczesny minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł.

Obejmując urząd mówił: "Muszę przyznać, że świadomość, że siła rażenia decyzji podejmowanej przy tym biurku może być wręcz atomowa, niezwykle mobilizuje do wytężonej, odpowiedzialnej pracy. Pogodzenie wizji tak wielu przecież interesariuszy systemu, oczywiście mając na uwadze, że priorytetem są pacjenci, jest to bardzo trudne. Nie podjąłbym się jednak tego zadania, gdybym nie był przekonany, że jest to możliwe."

Marcin Czech jest jednym z wykładowców w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przed objęciem urzędu przez 9 lat pracował jako adiunkt w Zakładzie Farmakoekonomiki Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także współpracował z firmą badawczą IQVIA.

Od ponad 10 lat jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, w którym m.in. pełnił rolę prezesa. Jest również członkiem założycielem oraz członkiem władz Polskiego Towarzystwa Opieki Koordynowanej. Brał udział w tworzeniu wytycznych oceny technologii medycznych AOTMiT.

Jest autorem ponad 200 prac i doniesień z dziedziny zarządzania, ekonomiki zdrowia, farmakoekonomiki i jakości życia, publikowanych zarówno czasopismach zagranicznych jak i polskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze