Co się dzieje z ustawą o zawodzie farmaceuty?

W połowie stycznia na ręce ministra zdrowia - Łukasza Szumowskiego - złożono projekt ustawy o zawodzie farmaceuty. Od tamtej pory nie znalazł się on jednak w wykazie Rządowego Centrum Legislacji, a środowisko zaczęło poważnie martwić się o losy projektu.

O dalsze losy projektu, który ma stanowić konstytucję dla zawodu farmaceuty w Polsce, zapytaliśmy bezpośrednio ministerstwo. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że losy dokumentu nie są jeszcze przesądzone.

Według Sylwii Wądrzyk-Bularz, dyrektor Biura Komunikacji, Zespół ds. Opracowania Projektu Ustawy rzeczywiście zakończył swoje prace, ale jak się okazuje jedynie w zakresie przygotowania tekstu normatywnego.

- Nie zakończył natomiast prac dotyczących uzasadnienia i oceny skutków regulacji, które są niezbędne dla dalszego procedowania projektu. Prace te trwają równolegle z przygotowywaniem wniosku o wpis projektu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów- zapewniła Sylwia Wądrzyk-Bularz.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze