Apteki gotowe do realizacji dyrektywy fałszywkowej

Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej

Jak będą wyglądać pierwsze miesiące obowiązywania zapisów dyrektywy antyfałszywkowej? Odpowiedzi na to pytanie udziela Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Tagi

Opinie

Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej: Pod względem infrastruktury informatycznej apteki są bardzo dobrze przygotowane do tego procesu (m.in. komputery, oprogramowanie, skanery szczytujące unikalne kody 2D). To co w chwili obecnej stanowi największy problem to podłączenie placówek do krajowego systemu, za działanie którego odpowiada Fundacja KOWAL (Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków). Szacujemy, że do tej pory nawet 20-30 proc. placówek nie otrzymało od niej korespondencji z odpowiednimi kluczami i hasłami umożliwiającymi takie podłączenie.

Pierwsze miesiące obowiązywania nowych przepisów stanowić więc będą dla aptek duże wyzwanie. Liczymy na to, że to jedynie przejściowe problemy, które z czasem zostaną rozwiązane. W tym wszystkim najważniejsze jest, aby obsługa pacjentów przebiegała bez zbędnych zakłóceń i na tym będziemy koncentrować nasze wysiłki w najbliższym czasie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze