Studencie, zostań liderem farmacji!

Dziś (11 lutego) ruszyła 5. edycja programu „RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji”. W tym roku studenci farmacji mogą wziąć udział w konkursie, który umożliwi realizację ich pomysłów na poprawę kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Główna nagroda to grant w wysokości 17 tys. zł.

Zainicjowany przez firmę Gedeon Richter program „RECEPTA na sukces” od pieciu lat wspiera przyszłych farmaceutów w ich rozwoju zawodowym. Jego pierwsze trzy odsłony skupiały się na motywowaniu studentów do odkrywania swojego potencjału. Zeszłoroczna edycja, dedykowana studentom farmacji i kierunku lekarskiego, poruszała zagadnienia efektywnej współpracy między obiema grupami zawodowymi. W tym roku program służy mapowaniu i nagradzaniu postaw proaktywnych społecznie. W tym celu w ramach projektu ogłoszono konkurs na najlepsze propozycje kampanii edukacyjnej lub społecznej w zakresie poprawy funkcjonowania społeczeństwa w obszarze zdrowia. 

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od studentów farmacji do 15 marca. Do tego dnia mają oni czas na przygotowanie pomysłu na kampanię służącą poprawie kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Na stronie www.gedeonrichter.pl/konkurs-recepta należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając jedną z trzech kategorii: „Zdrowa ona”, „Zdrowy on” lub „Zdrowy maluch”, a następnie załadować prezentację z opisem kampanii. 

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wyłoni 30 najlepszych, biorąc pod uwagę przede wszystkim oryginalność oraz potencjał realizacyjny projektów. Autorzy wyróżnionych prac wezmą udział w warsztatach z planowania i wdrażania kampanii społecznych oraz w szkoleniu z umiejętności miękkich i porozumiewania się. Przygotowana zostanie dla nich także seria tutoriali dostępnych online, stanowiących kompendium wiedzy. Następnie studenci będą mogli wprowadzić zmiany w swoich projektach, uzupełniając je o wskazówki przekazane im podczas warsztatów. Ostateczne formy prezentacji zostaną ocenione przez internautów.

„W ramach każdej kategorii konkursowej wyłonionych zostanie troje zwycięzców. Zdobywca głównej nagrody otrzyma grant w wysokości 17 tys. zł, zaś dwoje autorów wyróżnionych prac – po 2 tys. zł” – poinformowali organizatorzy konkursu, który ma umożliwić przyszłym farmaceutom wcielenie w życie ich pomysłów, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania społeczności lokalnej. 

Elementem integrującym wszystkie działania realizowane w ramach projektu jest profil „RECEPTA na sukces” na Facebooku. Fanpage stanowi platformę do komunikacji ze studentami farmacji, biorącymi udział w programie, a także przyszłymi lekarzami zaangażowanymi w projekt „RECEPTA na sukces w medycynie”. Na profilu będą mieli możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami, będą się wzajemnie inspirować, a do tego będą mieli dostęp do informacji o programach, porad oraz tutoriali przygotowanych przez ekspertów. Dodatkowo, na profilu udostępniane będą ciekawostki związane z branżą farmaceutyczną i medyczną.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze