Ned Sharpless pokieruje Agencją Żywności i Leków (FDA)

Ned Sharpless tymczasowo stanie na czele amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) po tym jak ze stanowiska jej komisarza niespodziewanie zrezygnował Scott Gottlieb.

Scott Gottlieb przestanie pełnić funkcję komisarza amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) w ciągu miesiąca. Został powołany na stanowisko w maju 2017 r.

„Jestem niezwykle wdzięczny za szansę, którą było kierowanie Agencją Żywności i Leków. Dziękuje za wsparcie swoim koleżankom i kolegom, bez jakiego nie byłoby możliwe realizowanie ambitnych celów, oraz pomoc ze strony Alexa Azara i prezydenta Donalda Trumpa. To była wspaniała podróż i odejście jest dla mnie niezwykle trudne” – napisał na Twitterze Scott Gottlieb.

Ned Sharpless był dotychczas dyrektorem Narodowego Instytutu Raka (National Cancer Institute). Jego obowiązki w NCI przejmie dr Doug Lowy. Zarówno NCI, jak i Ned Sharpless blisko współpracowali ze Scottem Gottlieba w zakresie profilaktyki raka płuca – Sharpless i Gottlieb podzielali opinię, że e-papierosy mogą stanowić użyteczne narzędzie w przekonaniu palaczy do odstawienia tradycyjnych papierosów.

Źródło: Bloomberg

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze