Koreańczycy zainteresowani produktem polskiej spółki NanoSanguis
2019-03-26 10:16
NanoSanguis, spółka wchodząca w skład notowanej na GPW grupy firm biotechnologicznych NanoGroup, podpisała list intencyjny z Sampoong Finechem. Koreański koncern farmaceutyczny jest zainteresowany komercjalizacją produktu polskiej spółki biotechnologicznej.
W ramach podpisanego dokumentu Sampoong Finechem wyraził intencję uczestnictwa w komercjalizacji projektu NanoSanguis jako partner finansowy i merytoryczny.
"Korea to bardzo obiecujący dla całej grupy kierunek. Rozwinięte rynki azjatyckie, podobnie jak rynek amerykański, cechuje dużo większe zrozumienie specyfiki branży biotechnologicznej niż w Polsce. Wiążemy spore nadzieje z podpisanym porozumieniem" - poinformował Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.
NanoSanguis jest jedną z trzech spółek zależnych wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi zaawansowane prace nad dwoma projektami nanotechnologicznymi. Pierwszym z nich jest OrganFarm - system długoterminowego przechowywania organów ex vivo (poza organizmem). Drugim jest opracowanie syntetycznego nośnika naśladującego funkcje czerwonych krwinek („sztuczna krew”) o długim okresie krążenia w organizmie i długim okresie przydatności do użycia.
NanoGroup jest grupą spółek medycznych i biotechnologicznych, działających w obszarze diagnostyki, terapii i rehabilitacji pacjentów onkologicznych. W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne: NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A. i NanoThea S.A., w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych.
Komentarze
Polecamy »
Niewykluczone, że grypa może utorować drogę do zakażenia koronawirusem
Dylematy farmaceuty, czyli czy masło przedłuża życie
Sanofi kupi Principia Biopharma za 3,68 mld USD
Dawki większości leków są nieodpowiednie dla kobiet [BADANIA]
Model refundacyjny trzeba skorygować o element bezpieczeństwa lekowego kraju
Na szczepienie do apteki? Eksperci mówią „tak”
Michał Byliniak: Szczepienia przeciw grypie w aptekach to wyzwanie, które będzie wymagać...
Rządowy projekt w związku z COVID-19: jakie zmiany dla farmaceutów?
Opinie »

Ekspert dla "Pulsu Farmacji"
O bezpieczeństwo lekowe musimy dbać tak samo, jak o militarne czy energetyczne

Ekspert dla "Pulsu Farmacji"