Koreańczycy zainteresowani produktem polskiej spółki NanoSanguis

NanoSanguis, spółka wchodząca w skład notowanej na GPW grupy firm biotechnologicznych NanoGroup, podpisała list intencyjny z Sampoong Finechem. Koreański koncern farmaceutyczny jest zainteresowany komercjalizacją produktu polskiej spółki biotechnologicznej.

W ramach podpisanego dokumentu Sampoong Finechem wyraził intencję uczestnictwa w komercjalizacji projektu NanoSanguis jako partner finansowy i merytoryczny.

"Korea to bardzo obiecujący dla całej grupy kierunek. Rozwinięte rynki azjatyckie, podobnie jak rynek amerykański, cechuje dużo większe zrozumienie specyfiki branży biotechnologicznej niż w Polsce. Wiążemy spore nadzieje z podpisanym porozumieniem" - poinformował Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.

NanoSanguis jest jedną z trzech spółek zależnych wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi zaawansowane prace nad dwoma projektami nanotechnologicznymi. Pierwszym z nich jest OrganFarm - system długoterminowego przechowywania organów ex vivo (poza organizmem). Drugim jest opracowanie syntetycznego nośnika naśladującego funkcje czerwonych krwinek („sztuczna krew”) o długim okresie krążenia w organizmie i długim okresie przydatności do użycia.

NanoGroup jest grupą spółek medycznych i biotechnologicznych, działających w obszarze diagnostyki, terapii i rehabilitacji pacjentów onkologicznych. W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne: NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A. i NanoThea S.A., w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze