Neuca wypłaci akcjonariuszom rekordową dywidendę za 2018 rok

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Neuca wyraziło zgodę na wypłatę 33,1 mln zł dywidendy z zysku za 2018 r. Dodatkowo, spółka dostała zielone światło na przeprowadzenie nowego skupu akcji w celu umorzenia. Na ten cel przeznaczono do 63 mln zł, które mogą być wydane do końca 2020 r.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Neuca postanowiło, że spółka wypłaci 7,40 zł dywidendy za każdą akcję. Jest to o ponad 15 proc. więcej niż przed rokiem. Uprawnionymi do wypłaty będą akcjonariusze będący właścicielami akcji spółki na dzień 15 maja. Termin wypłaty ustalono na 22 maja.

Dodatkowo, zdecydowano o rozpoczęciu skupu do 200 tys. akcji własnych w celu umorzenia. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zgodziło się przeznaczyć na ten cel do 63 mln zł do końca 2020 r. Maksymalna cena akcji, które będą kupowane w ramach programu, wynosi 315 zł.

W tym roku Neuca skupiła już akcje za ponad 37 mln zł. Obecnie posiada ponad 185 tys. akcji własnych, które stanowią 4,1 proc. kapitału zakładowego.  

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, Neuca jest jedną z nielicznych spółek z Giełdy Papierów Wartościowych, które regularnie od 14 lat wypłacają dywidendę. Dzieli się zyskiem nie tylko w formie dywidendy, ale również poprzez skup akcji w celu umorzenia. W tym roku skupiła już blisko 137 tys. akcji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze