XIII Konferencja „Alergia Astma POChP”

Materiały prasowe

29-31 sierpnia 2019 roku w ośrodku konferencyjnym „Warszawianka” w Jachrance nad zalewem Zegrzyńskim odbędzie się XIII Konferencja „Alergia Astma POChP” organizowana przez Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii pod patronatem JM Rektora WUM Prof. Mirosława Wielgosia.

Wykładowcami będzie grono znakomitych naukowców i specjalistów w dziedzinach: alergologia, choroby płuc, laryngologia, dermatologia - pediatrzy i interniści, którzy przedstawią współczesny stan wiedzy w oparciu o EBM i własne doświadczenie.

Tematami wiodącymi będą zagadnienia dotyczące patogenezy czynników przyczynowych w tym wpływu środowiska na rozwój i przebieg reakcji alergicznych astmy i POChP, najnowsze wytyczne dotyczące postępowania w alergii i chorobach obturacyjnych; mechanizmy i zasady stosowania nowych leków, postępy w terapii inhalacyjnej i terapii biologicznej oraz wyniki nowych badań klinicznych.

Spotkanie w Jachrance będzie jak zwykle okazją do interesujących spotkań i dyskusji. Przedstawione zagadnienia przyczynia się do pogłębienia wiedzy i będą pomocne w codziennej praktyce lekarskiej. Uczestnicy otrzymają certyfikaty z punktami edukacyjnymi.

Szczegółowy program konferencji tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze