Inspekcja farmaceutyczna połączy się z URPL?

Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości po najbliższych wyborach parlamentarnych może dojść do prawdziwej rewolucji na rynku farmaceutycznym. W programie wyborczym PiS zawarto bowiem pomysł utworzenia Urzędu Nadzoru Farmaceutycznego (UNF).

Nowa instytucja miałaby powstać z fuzji inspekcji farmaceutycznej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

"Stworzymy Urząd Nadzoru Farmaceutycznego oparty na połączeniu Inspekcji Farmaceutycznej i Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Instytucja ta zapewni dalszą poprawę nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym, wytwórcami, hurtowniami, aptekami oraz nad przepływem leków do ostatecznych odbiorców"- czytamy w programie wyborczym PiS.

To niejedyna zmiana dotycząca rynku leków. Zgodnie z zapowiedziami po wyborach w kolejnej kadencji parlamentu PiS chce uruchomić możliwość prowadzenia tzw. interwencyjnych zakupów leków. Nie sprecyzowano jednak, kto zajmie się zakupem i jakich leków będzie on dotyczyć. W programie wyborczym wskazano jedynie, że mają być to preparaty "niezbędne do codziennego funkcjonowania i zabezpieczania potrzeb życiowych Polaków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze