ŚIA przyjrzy się programom zakupowym

Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach apeluje do aptek o zgłaszanie informacji o odmowach przyjęcia do programów zakupowych prowadzonych przez firmy farmaceutyczne.

Samorząd zawodowy aptekarzy przyjrzy się uważnie praktykom realizowanym przez część producentów leków. Chodzi o programy zakupowe dedykowane placówkom aptecznym i gwarantujące możliwość realizacji zakupów z rabatem, do których część placówek nie została przyjęta. W związku ze skargami, jakie w tej sprawie wpłynęły do Śląskiej Izby Aptekarskiej, samorząd chce zebrać informacje, by móc podjąć stosowne kroki.

"W celu udokumentowania odmów sugerujemy, aby prowadzić korespondencję z producentami wyłącznie e-mailowo i przesyłanie otrzymanych odpowiedzi z odmową do izby e-mailem lub pisemnie z krótkim opisem programu, do którego odmówiono aptece dostępu" - zaapelował dr n. farm. Piotr Brukiewicz, prezes ORA w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze