Ustawa o zawodzie farmaceuty w Komisji Prawniczej

Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty trafił do Komisji Prawniczej. Co zmieniono w dokumencie?

Procedowanie, wyczekiwanego przez środowisko farmaceutów, projektu ustawy o zawodzie powoli przesuwa się do finału. Dokument - przyjęty pod koniec października przez Komitet Stały Rady Ministrów - trafił pod obrady Komisji Prawniczej.

Co zmieniono w dokumencie?

Z pisma Konrada Miłoszewskiego, dyrektora Deparatamentu Prawnego w Ministerstwie Zdrowia, wynika, że w przedłożonym projekcie uwzględniono ustalenia poczynione podczas posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów. Dodatkowo resort zdrowia poprawił i zredagował omyłki chodzi np. o dodanie przepisu uchylającego rozdział 7a w ustawie Prawo farmaceutyczne, którego przepisy zostały zawarte w projektowanym dokumencie, a który to przepis w wyniku omyłki nie został zawarty we wcześniejszej wersji projektu.

Ponadto dostosowaniu uległo brzmienie przepisów do projektu ustawy o zawodach lekarza i lekarz dentysty oraz niektórych innych ustaw.

"Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty zawiera rozwiązania zbieżne z projektem ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw oraz reguluje instytucje takie same jak w tym projekcie, w związku z czym wprowadzono zmiany redakcyjne i formalne, aby zapewnić spójność rozwiązań.Zmiany te dotyczą m.in. unieważniania Farmaceutycznego Egzaminu Weryfikacyjnego i poszczególnych jego pytań,uznawania tytułu specjalisty oraz dorobku zawodowego i ustawicznego rozwoju zawodowego farmaceutów"- wskazał w piśmie Konrad Miłoszewski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze