PILNE: Resort zdrowia poprawia regulacje w sprawie e-recept

Od soboty środowisko farmaceutów spodziewało się w swoich placówkach prawdziwego paraliżu związanego ze zmianą sposobu zapisu na e-recepcie ilości środka odurzającego. Resort zdrowia zareagował jednak błyskawicznie i jeszcze dziś przedstawiony zostanie projekt zmiany spornego rozporządzenia.

"Dziś na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawi się projekt zmiany rozporządzenia zmieniającego warunki realizacji recept na leki psychotropowe. Sprawa zostanie załatwiona przed wejściem w życie obecnego rozporządzenia" - przekazał w popularnym serwisie społecznościowym wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Przypomnijmy, że pierwotnie od soboty 23 listopada lekarz uprawniony do wystawiania e-recepty mógł podać sumaryczną ilość środka odurzającego lub substancji psychotropowej wyłącznie liczbowo. Natomiast w przypadku tradycyjnych recept papierowych resort zdrowia dopuszczał obie formy zapisu.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykują się w związku z e-receptą. Jak zadeklarował wiceminister, w przygotowaniu znajdują się regulacje zmian ustawowych, które wyeliminowałyby konieczność wyliczania liczby opakowań leków do wydania w przypadku e-recept wystawianych na 360 dni. Dodał, że roboczą nazwę zmian oznaczył hasztagiem #wyrzućkalkulator.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze