Celgene przejęta przez Bristol-Myers Squibb

Bristol-Myers Squibb Company ogłosiła dokończenie transakcji nabycia Celgene Corporation. Zgodnie z postanowieniami zawartej przez obie firmy umowy, Celgene stała się spółką należącą do i w pełni zależną od Bristol-Myers Squibb.

"To wyjątkowy dzień dla Bristol-Myers Squibb, gdyż udało nam się połączyć zdobycze naukowe, innowacyjne leki i niezwykle utalentowaną kadrę Bristol-Myers Squibb i Celgene w ramach nowej, wiodącej spółki biofarmaceutycznej - powiedział dr Giovanni Caforio, prezes i dyrektor naczelny Bristol-Myers Squibb. - Dzięki innowacyjnym lekom w dziedzinie onkologii, hematologii, immunologii i chorób układu krążenia, a także jednemu z najbogatszych i najbardziej obiecujących programów rozwoju nowych leków, będziemy mogli jeszcze skuteczniej realizować naszą wizję poprawy jakości życia pacjentów dzięki nauce. Cieszą mnie nowe możliwości otwierające się przed naszymi dotychczasowymi pracownikami, a także nowymi kolegami, których witamy w naszej spółce i zapraszamy do wspólnej pracy nad dostarczaniem innowacyjnych leków pacjentom" - dodał. 

W związku z zamknięciem transakcji zakupu Celgene, do zarządu Bristol-Myers Squibb weszli Michael Bonney, dr Julia A.Haller oraz Phyllis Yale, powiększając grono jego członków z 11 do 14. Michael Bonney i dr Haller byli członkami zarządu Celgene do czasu finalizacji transakcji.

"Wszyscy nowi członkowie zarządu posiadają kompetencje i bogate doświadczenie, które będzie niezwykle przydatne w działalności Bristol-Myers Squibb" - poinformowano w komunikacie prasowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze