Koniec sporu o Salmex?

Wszystko wskazuje na to, że GSK porozumiało się ze spółkami Celon Pharma i Glenmark w sprawie rzekomego naruszenia znaków towarowych i praw autorskich do produktów inhalacyjnych w formie dysku. Trójstronne rozmowy spółek zakończyły się zawarciem ugody.

Przypomnijmy, że trwający od kilku lat spór wynikał z pozwów jakie spółki z grupy GSK złożyły w związku z rzekomym naruszeniem znaków towarowych i praw autorskich do produktów inhalacyjnych w formie dysku firmy GSK, a także rzekomych działań nieuczciwej konkurencji przypisywanych Celon Pharma oraz Glenmark, w stosunku do leku Salmex. Chodzi o sprzedawane na wybranych europejskich rynkach przez obie spółki leki - Stalpex, Salflutin i Asthmex.

Co wynika z zawartej ugody? Przede wszystkim strony zadeklarowały, że wycofają się z licznych postępowań sądowych dotyczących leku Salmex w Polsce, a także na rynkach europejskich, gdzie produkty w imieniu Celon Pharma sprzedawał Glenmark Pharmaceuticals Europe Limited,. Te ostatnie rynki to - Czechy, Dania, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Malta, Gibraltar, Holandia, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwecja i Wielką Brytania.

Co więcej Celon Pharma i Glenmark będą mogły sprzedawać lek Salmex w Polsce i na wybranych rynkach europejskich, w uzgodnionym kształcie inhalatora bez ryzyka naruszania praw własności intelektualnej. Władze generycznego producenta leku podkreślają, że zawarta z GSK ugoda pozwala na dalszą realizację strategii eksportowej zaplanowanej na 2020 rok i kolejne okresy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze