CBA: kolejne zatrzymania ws. mafii lekowej

Obcokrajowiec z izraelsko-brytyjskim paszportem to kolejna osoba zatrzymana przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie śledztwa dotyczącego tzw. mafii lekowej.

Białostocka delegatura CBA zatrzymała w Warszawie osobę, która związana była ze spółką powiązaną z procederem tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji.

"W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż zatrzymany wspólnie z innymi osobami kierował, a także brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie między innymi wystawiali i posługiwali się poświadczającymi nieprawdę dokumentami, a także zbywali z ogólnodostępnych aptek do hurtowni farmaceutycznych produkty lecznicze, które następnie trafiały poza granice Polski. Procederu dokonywano za pośrednictwem prowadzącego fikcyjną działalność Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej"- czytamy w komunikacie CBA.

Zdaniem służb rozbita w Białymstoku grupa przestępcza przez półtora roku (od stycznia 2017 do maja 2018) skupiła w ten sposób leki o wartości 50 mln złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut m.in. uczestniczenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wcześniej w tej samej sprawie zatrzymano 10 osób powiązanych z hurtowniami, jak i aptekami. W sumie zarzuty przedstawiono 18 podejrzanym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze