PASMI do NIL: oczekujemy publikacji raportu o suplementach

Producenci nie przeszli obojętnie obok raportu Narodowego Instytutu Leków dotyczącego 50 najpopularniejszych suplementów diety sprzedawanych w aptekach. Organizacja wystąpiła do instytucji o udostępnienie dokumentu.

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty wystąpił do Narodowego Instytutu Leków o udostępnienie wyników raportu, jaki powstał po zbadaniu przez instytucję 50 najpopularniejszych suplementów diety sprzedawanych w polskich aptekach. Zdaniem organizacji stanowisko NIL wskazujące, że jedna czwarta preparatów znajdujących się w obrocie ma skład niezgodny z zadeklarowanym, może wprowadzać konsumentów w błąd.

"Firmy farmaceutyczne zrzeszone w PASMI, które oprócz leków bez recepty posiadają w swoim portfolio również suplementy diety, biorą pełną odpowiedzialność za jakość wprowadzanych na rynek produktów”- zapewniła Ewa Jankowska, prezes PASMI. Wskazała również, że mając na uwadze zdrowie pacjentów i konsumentów organizacja zwróciła się do NIL o przedstawienie danych, które pozwolą producentom zweryfikować, czy przedmiotem badań w Narodowym Instytucie Leków były produkty firm członkowskich PASMI.

"W przypadku potwierdzonych informacji firmy będą mogły podjąć działania, które zagwarantują konsumentom suplementy najwyższej jakości” – wskazała Ewa Jankowska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze